Психолог

location_city
Харманли (наличен е пакет за преместване)
timelapse
Пълно работно време
business_center
Изисква се висше образование
Лекари без граници/ Médecins sans frontières
fmd_good
call
calendar_month
В България от години

Основна цел
Предоставяне на психологическа подкрепа на пациентите в съответствие с принципите, стандартите и процедурите на MSF, за да се да се подобри психичното здраве на пациентите.

Отговорности

  • Извършване на оценка на психичните нужди на пациентите и поставяне на диагноза и план за лечение.
  • Прилагане на протокола за сексуално насилие, основано на пола (SGBV), идентифициране на евентуални жертви на SGBV и насочването им към медицинския екип, така че да получат необходимото лечение.
  • Предоставяне на психологическа подкрепа и психотерапевтични сесии (индивидуални, семейни, групови) на пациентите с цел подобряване на състоянието на психичното им здраве.
  • Подпомагане и обучение на членове на персонала и ресурсни хора, когато е необходимо, за да се разшири обхватът на дейностите по МЗ. Работа в тясно сътрудничество с културните медиатори, за да се гарантира подходяща терминология и поведение по време на сесиите.
  • Информиране на ръководителя и медицинския екип за всички въпроси или проблеми, които могат да възникнат във връзка с лечението на пациентите, с цел осигуряване на възможно най-доброто решение от медицинска гледна точка.
  • Осигуряване на поверителност на цялата информация за пациентите.

Специфики на контекста:

  • В лагера MSF ще присъства с лекар и медицинска сестра, когато не е на разположение лекарят от Държавната агенция за бежанците (ДАБ) (лекарят от ДАБ е на разположение 3 пъти седмично в следобедните часове за няколко часа).
  • Вътре в лагера хората имат достъп до безплатна медицинска помощ, докато хората, живеещи извън лагера, не всички имат достъп до общопрактикуващ лекар.
  • Вътре в лагера има голяма група непридружени непълнолетни лица (ПНЛ). Необходимо е да се обърне специално внимание на тази група, тъй като тя е изключително уязвима. Откриването на сексуално насилие, както и на други видове експлоатация, е важна задача за целия медицински екип (лекар, медицинска сестра и психолог).
  • Да се сигнализира за тези случаи на лекаря и медицинския референт по проекта и на координатора на проекта, за да се осигури подходяща грижа и защита.

Основни задачи:

  • Провеждане на психообразование в рамките на лагера в сътрудничество с промотора на здравето и културния медиатор, за да се повиши осведомеността относно наличните услуги за лечение на психични разстройства и да се намали стигмата по отношение на психичните разстройства.
  • Извършване на оценка на психичноздравните потребности на пациентите и съответно определяне на подходящ план за лечение.
  • Осигуряване на оценка и консултиране/психологическа подкрепа за лица, преживели сексуално насилие и насилие, основано на пола и/или физическо насилие, в тясно сътрудничество с медицинския екип.
  • Предоставяне на психологическа подкрепа и психотерапевтични сесии (индивидуални, семейни, групови) с цел интервенция и стабилизиране на личността на пациентите, за да се облекчат симптомите и да се подобри функционалността им.
  • Работа в тясно сътрудничество с културни медиатори и промотори на здравето.
  • Събиране на статистически и мониторингови данни за дейностите в областта на психичното здраве чрез редовно водене на документация.
  • Улесняване на груповите сесии на МЗ в съответствие с избрания подход и договорените протоколи.
  • Писане на удостоверения в подкрепа на пациентите при правни процедури.

Изисквания:

  • Необходимо е да имате магистърска степен по психология. Необходима е диплома за завършено висше образование по психология.
  • Лиценз за упражняване на професията психолог в България. Желателно 2 години опит като психолог.
  • Опитът като клиничен психолог е предимство.
  • Предишен опит с мигранти в преход, бежанци и лица, търсещи убежище, е предимство.
  • Предишен опит в психологическата подкрепа на лица, преживели (сексуално) насилие, е желателен.
  • Желателно е да имате предишен опит в MSF или други неправителствени организации в развиващите се страни.
  • Английският и българският език са задължителни. Желателно е да владеете арабски език.
  • Желателна е компютърна грамотност (word, excel и интернет).

Компетенции:

  • Ориентация към резултати и качество.
  • Работа в екип и сътрудничество.
  • Поведенческа гъвкавост.
  • Ангажираност с принципите на MSF.
  • Познаване на междукултурните различия.
  • Управление на стреса.

Условия на работа:

  • Конкурентно възнаграждение съгласно таблицата за заплатите на MSF
  • Частна здравна застраховка
  • Пакет за преместване (за договори на пълно работно време)

Как да кандидатствате?

Моля изпратете СВ и мотивационно писмо на английски с предмет “Psychologist Harmanli” до  [email protected]

Всички кандидатури ще бъдат разглеждани при строга поверителност. Лекари без граници само с одобрените кандидати.